Torsdag den 6 april 2017 / kl 19 00 / GRATIS entre
Ping-Pong Torsdag
Ping-Pong omgang #61

Rundt-om-bordet ping-pong aften med første runde kl.19!

*******

De gør det i folkeskolen i Klarup, de gør det i dussen i Gug, de gør det på smarte klubber i Berlin, og nu gør vi det også på 1000Fryd: Fyrer den af med en omgang cool ass rundt-om-bordet.

På med pandebåndet, den bordeaux-røde polo og de lidt for korte shorts for i aften spæner vi rundt om bordet som lallende tosser. Fnug-let stemning, moderigtige smash-hits på pladespilleren og naturligvis billige sports-colaer i baren, så der er styr på blodsukkeret! I aftenens anledning langer vi Sportcola over disken for en 10’er.

Tag dit gamle bat med, hvis det ikke er slidt op – ellers kan du låne.



kalender
28/4David Rovics (USA)
Sigurvin Sigurdsson (lokal)

29/4Darling Don't Dance (KBH)
Roxy Jules (ex-lokal)

30/4Sunday Movie Matinee:
Kung Pow

1/51. MAJ:
Røde Drinks & Sorte Pølser
+ Raggatech Sound

2/5Folkekøkken
2/5Danish Vaishyas:
Alahuta (FR)
Amok m.fl. (Aarhus)

3/5Documentary Evening:
Unrecognised Leaders

4/5Noll IQ (SWE)
DeathTrap (SWE)

5/5kollapse release show
kollapse (lokal)
Heathe (lokal/KBH)
au2pilot (lokal)
John LG. (lokal)

6/5The Cosmic Dead (SCO)
ADAMA (SWE)
Vulcann (lok)

7/5Sunday Movie Matinee:
Roar

9/5Folkekøkken
10/5Documentary Evening:
She's Real (Worse Than Queer)

10/5Documentary Evening:
B-Movie

11/5Sunken (Aarhus)
Broder (Aarhus)
Emesis (lokal)

12/5CLUB: Groovebox 26 w/ Andisan
13/5Maid of Ace (UK)
Rome is Not A Town (SWE)
Barely Adults (lokal)

14/5Sunday Movie Matinee:
Black Cat White Cat

16/5Folkekøkken
17/5Documentary Evening:
Alphabet

19/5Curlee Wurlee (GER/FR)
The Courettes (lokal)

20/5Stig Møller Trio (KBH)
feat.
Stig Møller, Peter Ingemann & Hans Fagt
Urban Folk (lokal)
Tine Vingaard (lokal)

21/5Sunday Movie Matinee:
The Year of the Hare

23/5Folkekøkken
24/5Documentary Evening:
This Is Not a Film

26/5CLUB Rebel Roots
27/5Night Viper (SE)
Demon Head (KBH)
Holy Dragon (lokal)

28/5Sunday Movie Matinee:
A Face in the Crowd

30/5Folkekøkken
31/5Documentary Evening:
B-Movie

31/5Mai Mai Mai (ITA)
GNOD (UK)
2henning (CH)

1/6Peelander Z (JAP)
Out of Bounds (lokal)
Døde kæledyr (lokal)

3/6Las Robertas (CR)
When We Talk (lokal)

6/6Folkekøkken
8/610.000 Russos (PT)
+ support

13/6Folkekøkken
16/6CLUB Rebel Roots
20/6Folkekøkken
29/6***SUMMER SHOW***
Comeback Kid (CA)
Lifesick (DK)
City Keys (SWE/SCO/PL)

12/81000Fryd Folk Festival