February

March

April

May

December


Arkiv

> Post 2001
1987-98

Wednesday den 23 May 2018 / kl 20 00 / entre 30 kroner
Gorilla angreb (CPH)
Nitty Gritty (local)

Forsalgsbillet: Tryk her!
Facebook event: Tryk her!

ONSDAGS PUNK!!!

GORILLA ANGREB

Gorilla Angreb, et af de største navne inden for nyere dansk punk, blev efter 9 lange års pause gendannet i sommeren 2016, og har siden spillet en række koncerter både i Danmark og resten af Europa. Nu er bandet endelig tilbage på 1000fryd, og er klar til at gøre det de gør bedst, nemlig at fyre op for en god omgang onsdags-pogo!

NITTY GRITTY

Til at sætte festen i gang har vi fået fat i gode gamle The Nitty Gritty, der giver en sjælden koncert til lejligheden. Det bliver punk med stort P, stort Å, stort N, og stort K! Gå ikke glip af denne mulighed, for det er ikke til at vide hvornår Nitty igen bliver gendannet!

---

Entré 30 kr

Dør kl 20.00



February

21:

Yung (DK)
Modest (DK)

22:

LINES #5

23:

Strawberry Slaughterhouse (DK)
Big Mess (DK)
The Florines (local)

24:

Sunday Movie:
Viva Riva!

26:

Soup kitchen

26:

Art/ Drawing Workshop

26:

Documentary Evening:
The Coca-Cola Case

27:

Yoga at 1000Fryd #6

28:

Demon Head (DK)
Ultra Silvam (SWE)
Holy Dragon (local)

March

1:

YDMYG (NO/DK)
Spurv (local)

2:

YODOK III (SWE/USA)

5:

Soup kitchen

5:

Art/ Drawing Workshop

6:

Marí (DK/local)
Lisa Wanloo (SWE)
Vi og Du (NO)

7:

Spidergawd (NO)
Ivory Park (local)

8:

Sumac (USA/CAN)
Baptists (CAN)
Nordra (USA)

12:

Yoga at 1000Fryd #7

12:

Soup kitchen

13:

Art Room:
You're the one I fear

13:

Open Mic #7

14:

Ping-Pong #67

16:

Art Room:
YTConcerto

19:

Soup kitchen

19:

Art/ Drawing Workshop

20:

Vinylbyttebørs #5

22:

Martins/Heliodoro/Schjerning (BRA/DK/local)
Albert Reinholdts trio (local)

26:

Yoga at 1000Fryd #8

26:

Soup kitchen

26:

BÈNNÌ (USA)

27:

Art Room:
disConnect

30:

ibens (DK)
Range of New (local)

April

4:

Jungle Bodega

5:

PJ Bonneman (DK)
Baby Jesus (SWE)
CHAVS (local)

6:

Myteri (SWE)
Disease (MKD)
Angza (MKD)

7:

The Ocean (DE)
Årabrot Speciale (NO)
Sáver (NO)
Herod (NO)

9:

The Queers (USA)
Columbian Neckties (local)

10:

Bosse De Nage (USA)
Secret Sects (USA)

17:

Imperial Triumphant (USA)
Mord'a'Stigmata (PL)
Mill (local)

18:

Morild (DK)
Avast (NO)
+ TBA

24:

Art Room:
Postkort fra Tomhedens Parade

28:

Enisum (ITA)
Drawn Into Descent (BEL)

May

2:

A Vulture Wake (USA)
Out of Bounds (local)

3:

Powersolo (DK)
Stöj Snak (local)

15:

Jirm (SWE)
+ support

December

31:

Årskort/Season pass 2019!


Arkiv

> Post 2001
1987-98