Koncertoversigt 1987-98
Koncerter 1998

Januar -98
Tors. d. 8. The Flying Luttenbachers (US)+ 666 Målet Helliger Midlet 666
Lør. d. 10. Raggae DJ's
Fre. d. 16. My Friend George (lok)
Lør. d. 17. DJ Pacoo + DK Hendrix (D)
Lør. d. 24. Inner City Life
Fre. d. 30. The Headcoats + Thee Headcoatees (UK)
Lør. d. 31. Larry and the Lefthanded (Venue) (SF)

Februar -98
Fre. d. 6. House of Goth (DJ's)
Tors. d. 12. Spider Babies (US) + Hippriests (D)
Fre. d. 13. Pagan-Night m. Ond i sulet, Cronical + Luca Brasi's Revenge
Lør. d. 14. Dipper (S) + Three Blind Mice (S)
Lør. d. 21. Origami/ Manipura (DNA)
Fre. d. 27. Amazon (Lok. DJ)

Marts -98
Lør. d. 7. Godheads (KBH)
Fre. d. 13. The Dirtys (US) + Shake Appeal (Lok)
Søn. d. 15. One Day Closer (HOL) + Disjoin (lok)
Lør. d. 28. Les Vice Barons (B) + Saturday Night Philosophers (Brønd)

April -98
Fre. d. . 28. Les Vice Barons (B) + Saturday Night Philosophers (Brønd)

April -98
Fre. d. 3. The Flaming Sideburns (SF)
Lør. d. 4. Lazy Cowgirls (US)
Søn. d. 5. DM Bob & The Deficits (US)
Fre. d. 10. N.R.B. præsenterer: Illdisposed
Lør. d. 11. Luksus (DK)
Tirs. d. 14. MRTVA Boudocnost + Co-Ca (Cz)
Fre. d. 17. Inner City Life (DJ's)
Lør. d. 25. Aurora (Åbenrå) + Everticum (Ribe)
Tors. d. 30. Country Band

Maj -98
Fre. d. 1. DNA præsenter:
&& Origami Replika (N)
&& Artika (N)
&& Maalet Helliger Midlet
&& 666 (lok)
&& Luca Brasi's Revenge (lok)
&& Kummerlige Forhold (lok)
&& Marquis Konspirator (lok)
Lør. d. 2. House of Goth (DJ's)
Tors. d. 7. Strejfer (DK)
Lør. d. 9. N.R.B. præsenterer: Compolsory + Iniqueity + Feticide (lok)
Fre. d. 14. Steve Westfield Slowband (US) + My Friend George (kbh)
Lør. d. 15. Mazarine Street (S)
Fre. d. 22. Disgrace (N) + Mothers Against Sexassotiation (SF)
Lør. d. 23. Karneval - Super Ape (Reggae DJ's)
Fre. d. 29. Støttearr. for Kritiske Masser:
&& Bar-buh
&& Acid-fusion
&& Saturdag Night Philosophers (Brønderslev)
&& Karni (Pandrup)
&& Inner City Life
Lør. d. 30. Grope + Torn (NRB arr.)

Juni -98

&& Karni (Pandrup)
&& Inner City Life
Lør. d. 30. Grope + Torn (NRB arr.)

Juni -98
Fre. d. 5. Vildensky (DK)
Lør. d. 6. Jerkstore (lok) + Obscenity (lok)
Fre. d. 12. Speaker Bite Me (kbh)
Fre. d. 19. Hous of Goth Feat. Marquis Konspirator (lok)
Lør. d. 20. Sail (kbh) + Crap (Horsens) + Toil (Horsens) + Disjoint (lok)

Koncert 1997

Januar -97
Lør. d. 17. Smoke / DJs (Lok)
Lør. d. 25. Texno /DJs (Lok)
Ons. d. 29. Disgrace (SF) + Pakeni (SF)

Februar -97
Lør. d. 1. Venue: Red Warzawa (Kbh) + Dødsverk (N)
Søn. d. 2. Cranes (UK) + Tritonus (Lok)
Søn. d. 9. Fastelavnsfest for børn
Tors. d. 13. Hellacopters (S) + Shake Appeal (Lok)
Lør. d. 15. Sophia (US/UK) + Tritonus (Lok)
Søn. d. 16. Gallondrunk (UK)
Lør. d. 22. Vildensky (Århus)

Marts -97
Lør. d. 1. Åbent Hus - Tumble Weeds/From ½ To None
Fre. d. 7. Malk de coin (Kbh) + Creative (Kbh) + Sund Fornuft (Lok)
Lør. d. 8. Bob Hund (S)
Fre. d. 14. Future 3 + Jungle DJs
Fre. d. 21. On Trial (Kbh)
Ons. d. 26. The Oblivians (US) + The Relevators (US)
Tors. d. 27. Grænseoverskridende Naivitet (Kbh) + Subspicies (Kbh)
Fre. d. 28. SMOKE m. Porno Lasse (Cocktail-fest m. Disko-tek)
Lør. d. Kbh) + Subspicies (Kbh)
Fre. d. 28. SMOKE m. Porno Lasse (Cocktail-fest m. Disko-tek)
Lør. d. 29. Headbutt (UK) + Dark (UK)

April -97
Lør. d. 5. Sloppy (dk)
Tors. d. 10. Chokebore (us) + The Limbo Lounge (lok)
Lør. d. 12. Giant Sand (us) + Crowsdel (us)
Fre. d. 18. Join Kao: The Limbo Lounge + Jaban + From ½ to None
Tors. d. 24. Klub tidens toneklang: Luksus & Mew (dk) + Sund Fornuft (lok)
Fre. d. 25. Isebels Pain (SF)

Maj -97
Fre. d. 2. House of Goth (DJ's)
Lør. d. 3. Graue Zellen (d) + Limbo Lounge(lok)
Fre. d. 9. Earth Crisis (US) + Turmoil(US) + Proof(D)
Lør. d. 10. Gigandhi (dk)
Tors. d. 15. Nine (US) + Frodus (S)
Fre. d. 16. Electrica (Kbh)
Søn. d. 18. Sweetheart (SF) + Karkkiautomaati (SF)
Fre. d. 23. Larry & The Lefthanded (SF)
Lør. d. 31. Necrosis + Behind The Curtain (dk) + Mind-Pollution

Juni -97
Fre. d. 6. Stå-drengene + Stilen R Profilen + DJ Static og Nat ill.
Lør. d. 7. Honey Pops (Lok) + Maroc 7 (Viborg)
Tors. d. 12. Düreforsøg (Kbh)
Fre. d. 13. House of Goth (DJ's)

August -97
Fre. d. 1. House of Goth (DJs) Extern arr.
Lør. d. 2. Shake Appeal Releaseparty (lok)
Fre. d. 22. The Splash Four (FR)
Lør. d. 23. President Fetch (KBH)

Septemparty (lok)
Fre. d. 22. The Splash Four (FR)
Lør. d. 23. President Fetch (KBH)

September -97
Ons. d. 3. Hal Al Shedad (USA)
Tors. d. 4. Smoke (DJs)
Fre. d. 5. Cyanotic / W.S.T. (DK)(NordicRockBooking) Extern arr.
Lør. d. 6. Silverbullet (S)
Fre. d. 12. House of Goth (DJs)
Lør. d. 20. Les Vice Barons (Bel)
Fre. d. 26. Evil Mothers (USA)
Lør. d. 27. OP8 + Lisa Germano(USA)

Oktober -97
Fre. d. 3. Snoozer (KBH)
Lør. d. 4. The Grinners (S)
Fre. d. 10. KULTURNAT :
&& Luca Braci's Revange
&& Iltonkels Nichere
&& "Sörte Ur Rumfærge dø Produktion"
Lør. d. 11. Purge + Milk (D)
Tirs. d. 14. Sophia (US/UK)
Tors. d. 16. Mexikanske Gadebørn (TINKU)
Fre.d. 17. Smoke (DJs)
Lør. d. 18. Tritonus -Releaseparty (lok)
Tors. d. 23. Penthouse (USA)
Fre. d. 24. Vildensky (ÅRH)
Lør. d. 25. Bjørn Svin + DJ Quickstep (Kbh)
Fre. d. 31. House of Goth (DJs) Extern arr.

November -97
Lør. d. 1. Sund Fornuft + Detail + Jyder med Attituder (DK)
Lør. d. 8. JOIN KAO: Gargoyle + Jaban + Målet helliger Midlet
Fre. d. 14. Inner City Life (DJs)
Lør. d. 15. Barbara Manning (USA)
Fre. d. 21. Speaker Bite Me + Kikkert (Kbh)
Lør. d. 22. REBEL: Cookie Puss + De. Barbara Manning (USA)
Fre. d. 21. Speaker Bite Me + Kikkert (Kbh)
Lør. d. 22. REBEL: Cookie Puss + Delhi Download + Bedrock Babes

December -97
Fre. d. 5. House of Goth (DJs) Extern arr.
Lør. d. 6. Cry + Bates Motel + The Grinners (S)
Fre. d. 12. Club Amazon - Jungle (DJs)
Lør. d. 20. JULEFRYD - (Juleklip for børn)
Ons. d. 31. Drengebandet (Lok)

Koncerter 1996

Januar -96
Fre. d. 12. Jack Meatbeat & The Ultra Bimboes (SF)
Lør. d. 13. Hardcore Techno
Tors. d. 25. Eric Gadd (S) + U.R.D.
Fre. d. 26. VENUE: Roosters (Kbh) + Cry (S)
Lør. d. 27. VENUE: Peanut Pumpgun (Kbh) +Schwarzwald Library (Kbh)

Februar -96
Fre. d. 2. Techno
Lør. d. 3. Hans & Greta (S) + Incomming (Lok)
Tors. d. 8. Telstar Ponies (Scot) + My Friend George (Lok)
Tors. d. 15. Cows (US) + Sons of Cain (Lok)
Fre. d. 16. Ulme (D) + Zack Ahoy (D)
Søn. d. 18. Cornershop (UK)
Lør. d. 24. Hip Hop - Div. Optrædende
Tirs. d. 27. Bästard (SF)

Marts -96
Fre. d. 1. Jazzbeat 2000 - Div DJ's
Ons. d. 6. Spain (US)
Lør. d. 9. Vildensky (Århus)
Fre. d. 15. Illdisposed (Århus) +Mercenary (Lok) +Disponent Soul (DK)
Ons. d. 20. Steve Wynn (US)
Lør. d. 23. Hip Hop / Hvid Sjokolade (DK) + Buaa (DK)
nent Soul (DK)
Ons. d. 20. Steve Wynn (US)
Lør. d. 23. Hip Hop / Hvid Sjokolade (DK) + Buaa (DK)
Tors. d. 28. Hammerhead (US)

April -96
Fre. d. 5. Syndflodens Sønner (Århus) + Diceman (lok)
Lør. d. 6. Radiopuhelimet (SF)
Fre. d. 12. SMOKE - Div. Jungle DJ's (DK)
Lør. d. 13. Dirthy Tree (Aus) + Gallon Drunk (US)
Tors. d. 18. Chokebore (US)
Ons. d. 24. U.S. Maple (US) + Melt Banana (Jap)
Fre. d. 26. Propagandhi (US)


Maj -96
Tors. d. 2. Trend (Odense) + Molest (B)
Fre. d. 3. Headbutt (UK)
Lør. d. 4. Ambient Techno - Div. DJ's
Fre. d. 10. Soundscape/DJ Cruze (UK) +DJ Opiate (DK) +DJ Raven (DK)
Lør. d. 11. Texas Jesus (Isl) + Bullet with my name on (Århus)
Ons. d. 15. Red Harvest (N) +Sons of Cain (lok)
Lør. d. 18. Geppetto + Anal Injektion (DK)
Fre. d. 24. Shake Appeal (DK)
Ons. d. 29. Come (US) + Papermoon(Hjallerup)
Fre. d. 31. Red barnet støtte arr. Sixpence (Lok) + Guttercut (lok)

Juni -96
Lør. d. 1. Grope (DK) + Geppetto (DK)
Søn. d. 2. Texas is the Reason + Samian (US) + Soverain (DK)
Fre. d. 7. On Trial (Kbh) + Gargoyle (lok)
Lør. d. 8. Mercenary + Menetekel + Nugatory + Disponent Soul (DK)
Lør. d. 22. Hardcore Techno - DJ Rump (DK) + DJ Ego (D)

August -96
Fre. d. 9K)
Lør. d. 22. Hardcore Techno - DJ Rump (DK) + DJ Ego (D)

August -96
Fre. d. 9. SMOKE
Lør. d 17. Turbonegro (N) + Shake Appeal (DK)
Fre. d. 23. Honey Pops (DK) + Sorte Troubadurer (DK)
Lør. d. 24. Stilen R Profilen (DK) + Posetiv Profit (DK)
Fre. d. 30. Join Kao støtte arr:
&& Kunnen Smürfen Huilen
&& Stray Era
&& Spastic People
&& Guttercut
&& Hunchback Int.

September -96
Tors. d. 5. Port Friendly (DK)
Tors. d. 12. Robert Forster (Aus)
Lør. d. 14. Sweetheart (SF)
Søn. d. 15. Barmarket (US)
Fre. d. 20. Circle (SF)

Oktober -96
Fre. d. 4. Rhonda Harris (DK)
Fre. d. 11. Jungle - Div. DJ's
Lør. d. 12. Flag of Democracy (US)
Tirs. d. 22. Oxbow (US)+ The Limbo Lounge (lok)
Tors. d. 24. Zeni Geva (Jap)
Lør. d. 26. Maybee Quite Silly - Totalteater (D)
Ons. d. 30. Psyched up Janis (Kbh)

November -96
Fre. d. 1. On Trial (Kbh)
Lør. d. 2. Cry (S) + Shake Appeal (lok)
Tirs. d. 5. Long Fin Killie (UK)
Tors. d. 7. Beavis Frond (US) + Howe Gelb (US)
Tors. d. 14. David Thomas (US)
Fre. d. 15. Jad & Gilles (US)
Lør. d. 23. Smorgas Bord (N) + Velura Scratch (N)
Fre. d. 29. Suck a Bug (Kbh) + The Crowd (Lok)

December -96
Lør. d. 7. s Bord (N) + Velura Scratch (N)
Fre. d. 29. Suck a Bug (Kbh) + The Crowd (Lok)

December -96
Lør. d. 7. Gluecifer + Shake Appeal (lok)
Fre. d. 13. Join Kao Støttearrangement:
&& Married to a Murderer (lok)
&& The Limbo Lounge (lok)
&& Bob Hole (lok)
&& Jaban (lok)

Koncerter 1995

Januar -95
Ons. d. 11. Unbroken (US) + Battery (US)
Lør. d. 21. Neglect (US) + Six Pence (lok)
Tors. d. 26. Versus (US) + Nikolaj Nørlund (DK)
Fre. d. 27. Jack Meat Beat (SF) + Shake Appeal (lok)
Lør. d. 28. Girls against Boys (US) + Passion orange (DK)

Februar -95
Fre. d. 3. Yetis on Fire (DK) + Nearly died laughin (DK)
Lør. d. 4. Hip Hop seminar
Fre. d. 10. Techno
Lør. d. 11. Hanx (DK)
Tors. d. 16. Headcleaner (UK) + Shake Appeal (lok)
Fre. d. 17. Blood Booking
Tirs. d. 21. Chaos UK (UK) + English Dogs (UK)
Fre. d. 24. Tritonus (lok)

Marts -95
Ons. d. 1. Today is the day (UK)
Fre. d. 3. Sixpence (lok)
Ons. d. 8. 18'th Dye (DK
Fre. d. 10. Blood Booking
Tirs. d. 14. Mule (US)
Fre. d. 17. Techno
Lør. d. 18. God Bullies (US)
Fre. d. 24. Gargoyle (Lok) + Sons of Cain (lok)
Lør. d. 25. Thau (Kbh)
Tirs. d. 28. Spudmonsters (US) + Suchass (D)
Tors. d. 30. Cornershop (UK) + Mambo Taxi (UK) +Spectreman d. 25. Thau (Kbh)
Tirs. d. 28. Spudmonsters (US) + Suchass (D)
Tors. d. 30. Cornershop (UK) + Mambo Taxi (UK) +Spectreman (UK)
Fre. d. 31. Charlie Rex (Kbh) + Learning from las Vegas (Kbh)

April -95
Lør. d. 1. Jodle Keld (Randers)
Ons. d. 5. 22 Pistepirrkko (SF)
Fre. d. 7. Married to a Murderer (lok)
Lør. d. 8. Godselevator (Kbh)
Ons. d. 12. Terry Lee Hall (US)
Tors. d. 13. Turbonegro (N) + Crossbreed (N)
Fre. d. 14. Murmur (Kbh) + Twang (Kbh)
Lør. d. 15. Plainfield (US) + Mercury 4 (CH)
Tors. d. 20. Destroy After Use (NL)
Fre. d. 21. Tritonus (lok)
Lør. d. 22. Sons of Cain (lok) + Gepetto (lok) +Honey pops (lok)
Fre. d. 28. Techno
Lør. d. 29. Vildensky (Århus)

Maj -95
Tirs. d. 2. Grave (S) + Unleased (S)
Fre. d. 5. Martin Hall (Kbh)
Tirs. d. 9. Killdozer (US)
Fre. d. 12. Pamela (DK) (Psyched up Janis)
Lør. d. 13. Pamela (DK) (Psyched up Janis)
Søn. d. 14. Guzzard (US)
Tirs. d. 16. Panicos (G) + VVK (D)
Tors. d. 18. Married to a Murderer +Gepetto +Grænseoverskridende
Naivitet
Fre. d. 19. Frozen Sun (DK) + Mene-Terkel (DK)
Lør. d. 20. Versus (US) + Papermoon (Hjallerup)
Fre. d. 26. Techno
Lør. d. 27. Larry and The Lefthanded (SF) + Shake Appeal (DK)
Søn. d. 28. Propaghandi (US) + Strawman (US) Søn. d. 28. Propaghandi (US) + Strawman (US)
Ons. d. 31. Trumans Water (US) + Gargoyle (Lok)

Juni -95
Tors. d. 1. Elevate (UK)
Fre. d. 2. Blood on the Sadle (US)
Lør. d. 10. Hip Hop seminar
Fre. d. 16. Plastic Venus (Isr) + Sonar Nation (UK)

August -95
Tirs. d. 8. Refused (S) + Snapcase (US)
Tors. d. 24. Married to a Murderer (Lok) + Nidhug (lok) + Sixpence (lok)
Fre. d. 25. Techno
Lør. d. 26. Papermoon (Hjallerup) + Tritonus (lok)

September -95
Lør. d. 2. Fallstar (falster) + S.N.E. (Kbh)+ Bamboozle (kbh)
Ons. d. 6. Chokebore (US) + Diceman (lok)
Fre. d. 8. Jungle - div. DJ's
Tors. d. 14. Legendary Pink Dots (NL)
Søn. d. 17. Lazy Cowgirls (US)
Fre. d. 22. Sixpence (lok)
Fre. d. 29. Isebel's Pain (SF)
Lør. d. 30. Techno

Oktober -95
Søn. d. 1. Ed Hall (US)
Ons. d. 4. Love 666 (US)
Tor. d. 5. Sabot (Tjekkiet)
Lør. d. 6. Blood Booking
Tors. d. 12. Nerve (NL)
Fre. d. 13. Hip Hop
Lør. d. 14. The Keatons (UK)
Fre. d. 20. Married to a Murderer (lok)
Lør. d. 28. Hypocritical society (D)

November -95
Fre. d. 3. Bloomfeld (D) + Wuhling (D)
Man. d. 6. Chrome Cranks (US)
Tors. d. 9. Caspar Bröt
November -95
Fre. d. 3. Bloomfeld (D) + Wuhling (D)
Man. d. 6. Chrome Cranks (US)
Tors. d. 9. Caspar Brötzman Massaker (D)
Fre. d. 10. Blood Booking
Tirs. d. 14. The Unsane (US)
Tors. d. 23. Rhonda Harris (DK/US)

December -95
Fre. d. 1. Jungle - div DJ's
Lør. d. 2. Gigandhi (Kbh) + Sons of Cain (lok)
Tors. d. 7. Jodle Keld (Randers)
Tors. d. 14. Spain (US)
Lør. d. 23. Tritonus (lok) + Syndflodens Sønner (Århus)
Ons. d. 27. SMOKE
Fre. d. 29. Techno Sump

Koncerter 1994

Januar -94
Lør. d. 15. Radiopuhelimet (SF)
Søn. d. 16. Gore/Atmosphere (NL)
Fre. d. 21. Kong Fu Girls (SF) + Bats in The Belfry (Lok)
Fre. d. 28. VENUE: Failures (UK) + Psyched Up Janis (Kbh)
Lør. d. 29. Venue: Cubamate + Sloppy Wrenchbody (DK)

Februar -94
Fre. d. 4. Giants Sand (US) + Papermoon (Hjallerup)
Tors. d. 10. Steirkampf alias Turbonegro (N) + Scaff (Lok)
Man. d. 14. Chokebore (Hawai) + Quzzard (US) + Today is the Day (US)
Fre. d. 18. Godselevator (Kbh) + Nuisance (Svendborg)
Lør. d. 19. Techno
Fre. d. 25. Bats in the Belfry (lok)
Lør. d. 26. Isebels Pain (SF)

Marts -94
Tors. d. 3. Blood Booking
Fre. d. 4. Cosmic Cowboys +Papermoon +A Bunch of Lonesome heroes
Lør. d. 5. Hip Hop
Fre. d. 11. Ing
Fre. d. 4. Cosmic Cowboys +Papermoon +A Bunch of Lonesome heroes
Lør. d. 5. Hip Hop
Fre. d. 11. Impotators (Århus) + Tribal m. Freak Squad (Kbh)
lør. d. 12. Dubwise (kbh.)
lør. d. 19. Sons of Cain (lok)
Tors. d. 24. Hip Young Things (US) + Siwpence (lok)
Lør. d. 26. Murmur (Kbh) + Papermoon (Hjallerup)

April -94
Tors. d. 7. Didjets (US) + Wire Bitter (lok)
Fre. d. 8. Shorty (US) + Sixpence (lok)
Fre. d. 29. Psyched up Janis (DK)
Lør. d. 30. Killdozer (US) + Syndflodens Sønner (Århus)

Maj -94
Tirs. d. 10. Pat Thomas (US)
Tors. d. 12. JunkFish (B) + Donkey (NL)
Fre. d. 13. Boghandle (DK)
Lør. d. 21. Janitor Joe (US) + Hammerhead (US)
Tors. d. 26. Nomads (S)
Fre. d. 27. Trains, Boats & Plains (DK)
Lør. d. 28. Hitmen 3 (SF) + Jalla Jalla (SF)

Juni -94
Lør. d. 4. Mule (US)
Tors. d. 9. Motorpsycho (N)
Fre. d. 17. Breed (UK)

August -94
Fre. d. 12. Tritinus (lok) + Papermoon (Hjallerup)
Tirs. d. 23. Zeni Geva (Jap)
Fre. d. 26. Sixpence (lok) + Married to a Murderer (lok)
Lør. d. 27. Green House AC (SF)

September -94
Fre. d. 2. Isebel's Pain (SF) + Incomming (lok)
Tors. d. 8. Robert Forster (AUS)
Lør. d. 17. Murmur (Kbh)
Tors. d. 22. Die Toten Hosencomming (lok)
Tors. d. 8. Robert Forster (AUS)
Lør. d. 17. Murmur (Kbh)
Tors. d. 22. Die Toten Hosen (D) + Tritonus (lok)
Fre. d. 23. Thau (Kbh) + Death Tote (Kbh)
Fre. d. 30. Ed Hall (US)

Oktober -94
Lør. d. 1. Pat Thomas (US)
Tors. d. 6. Headbutt (UK) + Hunchback International (lok)
Fre. d. 7. No Tomorrow Charlie (UK) + Splintered (UK)
Lør. d. 8. S.U.S.F. (B)
Tors. d. 13. Nine Pound Hammer (US)
Lør. d. 15. Deep Turtle (SF) + Keuhkot (Island)
Ons. d. 19. Greg Ginn (US) + Gargoyle (lok)
Fre. d. 21. Papermoon (Hjallerup)
Søn. d. 23. Jeffrey Lee Pierce (US)

November -94
Ons. d. 2. Dan Stuart (US)
Tors. d. 3. Magic Hour (US) + Tritonus (lok)
Fre. d. 4. Under The Gun (UK)
Lør. d. 5. Vampire State Building (N)
Lør. d. 12. Radiopuhelimet (SF) + Shake Appeal (lok)
Ons. d. 16. Daisy chainsaw (UK)
Fre. d. 18. Cosmic Cowboys (lok) + Bats in the Belfry (lok)
Lør. d. 26. Nerve (NL)

December -94
Tors. d. 1. Rosa Mota (UK)
Tirs. d. 6. Cows (US) + Hammerhead (US)
Fre. d. 9. Anal Babes (N)
Tors. d. 15. Vildensky (Århus)
Fre. d. 16. The Amp (UK)
Tors. d. 22. A Bunch of Lonesome Heroes (lok) + Frost Bitten Feet (lok)

Koncerter 1993

Februar -93
Lør. d. 6. Motorpsycho (N)
FreFrost Bitten Feet (lok)

Koncerter 1993

Februar -93
Lør. d. 6. Motorpsycho (N)
Fre. d. 12. Nugatory (Lok) + Sons of Cain (lok)
Lør. d. 13. President Fetch (Kbh) + Gods Elevator (Kbh)
Tors. d. 18. Christ on a Crutch (US) + Gargoyle (lok)
Fre. d. 19. 18'th Dye (D/DK) + Sons of Cain (lok)
Fre. d. 26. Under the Gun (UK) + Zack Ahoi (D)

Marts -93
Fre. d. 5. Kinky Boots Beast (Kbh) + Brothers Grimm (lok)
Søn. d. 7. Lungfish (US) + Circus Lupus (US)
Tors. d. 12. Antiseen (US) + Bats in The Belfry (Lok)
Fre. d. 13. Jeff Dahl (US)
Fre. d. 19. Anal Babes (N) + Mercury 4 (D)
Lør. d. 20. Doodles (S) + Axelegana (Kbh)
Tors. d. 25. Sqirm (Kbh) + Black & Decker (Sæby)
Fre. d. 26. Eggbender (lok) + Kuno (lok)
Lør. d. 27. Techno v/Nova

April -93
Lør. d. 3. Rigid Domain (Odense)
Ons. d. 7. Green Day (US) + Sons of Cain (lok)
Fre. d. 9. Balance (US) + Jonas Jinx (D)
Lør. d. 10. TRBNGR (N)
Tors. d. 15. Coffin Break (US) + Naive (Rus)
Fre. d. 16. Eggbender (lok) + Bats in The Belfry (lok)
Tirs. d. 20. 2000Ds (UK) + Drool Hole (lok)
Tors. d. 22. Sigmund und sein Freund (B) + Lillith (lok)
Man. d. 26. Spitboy (US) + Married to a Murderer (lok)
Fre. d. 30. Syndflodens Sønner (Års) + Lillith (lok)

Maj -93
Lør. d Fre. d. 30. Syndflodens Sønner (Års) + Lillith (lok)

Maj -93
Lør. d. 1. Y-front (D)
Tors. d. 6. Helen Webs Akimo (UK)
Fre. d. 7. Life But How to Live it (N)
Lør. d. 8. Techno v/Nova
Tors. d. 13. Mieskuoro Huutajat (Finsk Råbekor)
Fre. d. 14. Far Out Fishing (N) + Gainsay (D)
Tors. d. 20. Happy Harriet (kbh)
Fre. d. 21. Gargoyle (lok) + Backfire (lok) + Married to a Murderer (lok)
Fre. d. 28. Hip Hop v/Funky Festival
Lør. d. 29. Papermoon (Hjallerup)

Juni -93
Lør. d. 5. Exhaust (Grenå) v/Blood Booking
Fre. d. 11. Econochrist (US) + Married to a Murderer (lok)
Fre. d. 25. Furios Trauma (kbh)

Juli -93
Tors. d. 22. Blindfold (B) + Shortsight (B) + Backfire (lok)

August -93
Tors. d. 12. Hunger (us) + P.O.E. (US) + Eggbender (lok)
Lør. d. 14. Hip Hop Festival m. 16 forsk. bands v/Funky Festival
Man. d. 16. Motorpsycho (N)
Tors. d. 19. RKL. (US) + Spam (lok)
Fre. d. 20. Jack Meatbeat (SF) + Zombie Birdhouse (Frederikshavn)

September -93
Lør. d. 4 Y-Front (D) + Olsen Bande (D) + Happy Harriet (Kbh)
Tors. d. 9. Citizen Fish (UK) + Gr'ups (US)
Fre. d. 10. Sweethart (SF) + Dr. Gunni (Island)
Lør. d. 11. Configuration v/Funky Festival
Fre. d. 17. Israelvis (N)
Lør. d. 18. NationsLør. d. 11. Configuration v/Funky Festival
Fre. d. 17. Israelvis (N)
Lør. d. 18. Nations of Death (Kbh) +Condemned (Randers) v/ Blood Booking
Fre. d. 24. Bats in The Belfry (lok) + Muddy Complexion (lok)
Lør. d. 25. Under the Gun (UK) + Papermoon (Hjallerup)
Man. d. 27. Girl Trouble (US) + Crackerbash (US)

Oktober -93
Lør. d. 2. Pixie Killers (Århus) + Sons of Cain (lok)
Tirs. d. 5. Band of Susans (US) + Industri (Viborg)
Tors. d. 7. Spermbirds (D)
Fre. d. 8. Sloppy Wrenchbody (Kbh)
Ons. d. 13. Gutterball (US)
Fre. d. 15. Metal v/Blood Booking
Lør. d. 16. Spam (lok) + Gargoyle (lok)
Fre. d. 22. Techno v/Nova
Lør. d. 23. Spanish Fly (Tjekkiet)
Ons. d. 27. Folamour (F)
Lør. d. 30. Yuppicide (US)

November -93
Tirs. d. 2. Naftia (Grækenland)
Tors. d. 4. Blood on the Saddle (US)
Lør. d. 6. Hip Hop v/funky festival
Lør. d. 13. Techno v/Nova
Tirs. d. 16. The Fluid (US)
Fre. d. 26. Psyched up Janis (Kbh)
Lør. d. 27. Blyth Power (UK)

December -93
Fre. d. 3. Psycotich Youth (S)
Lør. d. 11. Techne v/Nova

Koncerter 1992

Januar -92
Fre. d. 24. Sloppy Wrenchbody + Hunchback
Fre. d. 31. Kut Kuno

Februar -92
Fre. d. 7. Crossbones + Discorp Fre. d. 24. Sloppy Wrenchbody + Hunchback
Fre. d. 31. Kut Kuno

Februar -92
Fre. d. 7. Crossbones + Discorpes + Mercenary
Lør. d. 8. Papermoon + A Bunch og lonesome heroes (lok)
Tors. d. 13. Cosmic Cowboys
Ons. d. 19. Archbishop kebab (UK) + Trottel (Hun)
Fre. d. 21. Rigid Domain + Extrene Feedback
Fre. d. 28. Dizzylitter + Kitty in The Head + Gargoyle

Marts -92
Ons. d. 4. Cyklon - Anti - Cyklon
Fre. d. 6. Exhaust + Nugatory
Tors. d. 12. Liethal Doze + Heatfarm
Lør. d. 14. Heavy Festival
Fre. d. 20. Radiopuhelimet + CMX
Tirs. d. 24. Articles of Faith + Sleepy Lagoon
Ons. d. 25. Russ Tolman Solo
Lør. d. 28. Mandebandet (Lok)

April -92
Fre. d. 3. Missing Foundation
Tirs. d. 7. JR Gone Wild + A Bunch of Lonesome Heroes
Tors. d. 9. Israelvis + Syn dflodens Synder
Lør. d. 11. Boghandle
Tors. d. 16. Sister Double Happiness (US) + Kut Kuno
Fre. d. 17. Yippicide + Product of envy
Søn. d. 19. Samiam + Bats In The Belfry
Tors. d. 23. Maximum Bob (Nl) + Samiam
Lør. d. 25. Dizzy in The Head + Brothers Grimm
Tors. d. 30. Band Full of Leroys

Maj -92
Fre. d. 1. Naftia + Bats In The belfry
Tirs. d. 5. Nessun Dorma + Kut Kuno
Fre. d. 8. Euforica + Tumult
Søn. d. 10. Beast of Bourbon
Fre. d. 15. Max M. + In Absentia Kuno
Fre. d. 8. Euforica + Tumult
Søn. d. 10. Beast of Bourbon
Fre. d. 15. Max M. + In Absentia
Lør. d. 16. Raincot + Paper Moon
Tors. d. 21. The Dead Milkmen (US) + Syndflodens Synder
Fre. d. 22. Discorpse + Exhaust
Lør. d. 23. Hunchback Int.
Tors. d. 28. That's it + Skizofrantic
Lør. d. 30. Rorschach + Gargoyle (Lok)

Juni -92
Tors. d. 4. Konkhra + Inseminator
Lør. d. 6. Mr. T. Experience + Ligo
Tors. d. 11. Rise + Spam
Lør. d. 20. Ungdomshusbands: Skoleost m. fl.

Juli -92
Tors. d. 2. Chipperdale + Spam

August -92
Ons. d. 12. Spam + Raincot
Tors. d. 20. Hectore(P) + Vendor(P)
Fre. d. 21. Sexa
Fre. d. 28. A Bunch Of Loneseme Heroes + Kut Kuno + Hunchback Int.

September -92
Fre. d. 4. Spam + Gargoyle
Tirs. d. 8. Alice Donut + Thatcher on Acid
Tors. d. 10. Boghandle + Kut Kuno + SPAM
Tors. d. 17. Junkfish(B)
Fre. d. 18. Lob of The Lemmings + Grænseoverskridende Naivitet
Søn. d. 20. Russ Tolman
Tors. d. 24. Downcast(US) + Hunchback
Fre. d. 25. Youth Brigade

Oktober -92
Ons. d. 7. Sabot + Steinheimes
Fre. d. 9. Steel Pole Bath Tub + Duh (US)
Lør. d. 10. Furious Trauma + Nugatory
Man. d. 12. Assasins of God (US) + Chipperdale + Jawbreaker
Tors. d. 15. Hele Lør. d. 10. Furious Trauma + Nugatory
Man. d. 12. Assasins of God (US) + Chipperdale + Jawbreaker
Tors. d. 15. Helen Webb
Ons. d. 21. Nessun Dorma (UK)
Fre. d. 23. Happy Harriet
Lør. d. 24. Bad Trip + Hammerhead
Fre. d. 30. Neurosis + Chipperdale + Gargoyle

November -92
Fre. d. 6. Br. Grimm + Rumblefish
Lør. d. 7. Supertouch(US) + Spam + Lillith
Fre. d. 13. Nomads + Papermoon
Fre. d. 20. Cyborg + Exhaust
Fre. d. 28. Nations of Death + Sons Of Cain

December -92
Tors. d. 3. Anal Babes + Lillith
Fre. d. 11. Kut Kuno + Salvation Fuzz
Lør. d. 12. Intern varsling + John Vance & The face erasers
Tors. d. 17. Galanty Show Woblers(?)
Lør. d. 19. P.I.K. + Kut Kuno
Tors. d. 24. Raincoat
Tors. d. 31. Mandebandet

Koncerter 1991

Januar -91
Lør. d. 12. Gargoyles + Kitty Litter
Tors. d. 17. Stillborne
Fre. d. 18. Kodoff + Witchcraft
Ons. d. 30. J.M.K.E. (RUS) + Isarelvis

Februar -91
Fre. d. 1. Geronimo + Eidetic
Tors. d. 7. DJ Shine + DJ Onetime
Fre. d. 8. Raincoat + A Bunch Of Lonesome Heroes + Mandebandet
Tors. d. 14. Mandebandet + Kut Kuno
Fre. d. 15. Br. Grimm + Gargoyles
Tors. d. 21. Disharmonic Orchestra + Dismember
Fre. d. 22. kitty Litter
Tors. d. 28. Jazz

Marts -91
To
Tors. d. 21. Disharmonic Orchestra + Dismember
Fre. d. 22. kitty Litter
Tors. d. 28. Jazz

Marts -91
Tors. d. 7. Walk the Walk
Fre. d. 8. Treash Taxi
Tirs. d. 12. Jazz Jam
Tors d. 14. Well of Souls
Fre. d. 15. Squirm(Kbh) + Dirty Freak(Århus)
Fre. d. 22. Vote for Truckers
Man. d. 25. Luna Chicks
Tors d. 28. Grind + Happy Harriet + the Fallon(??)
Lør. d. 30. Raincoat

April -91
Tors. d. 4. Jazz
Fre. d. 5. Reggae
Lør. d. 6. Boghandle + Papermoon
Tors. d. 11. Blue Movie (UK)
Lør. d. 13. Kathleen Yearwood + Cheval de guerre
Ons. d. 17. Rastabirds
Fre. d. 19. Sluggards
Lør. d. 20. Dizzy in the Head
Tors. d. 25. Trust
Fre. d. 26. Euforica

Maj -91
Ons. d. 1. Mandebandet
Lør. d. 4. Cosmic Cowboys
Søn. d. 5. Assasins of God + Kitty Litter
Ons. d. 8. Jazznost
Fre. d. 10. Kut Kuno
Lør. d. 11. Flag of Democracy + The Big Thing
Ons. d. 15. Inside Out + Gargoyles
Lør. d. 18. The Radicts + Mandebandet
Tors. d. 23. Funerals
Fre. d. 24. Crossbones + Witchcraft
Tors. d. 30. Esben Kvist Band

Juni -91
Ons. d. 5. Gringer (US) + Citizen Fish (UK)
Fre. d. 7. Euforica

Juli -91
Tirs. d. 16. The Plot + Hunchback int.

August -91
Tors. Citizen Fish (UK)
Fre. d. 7. Euforica

Juli -91
Tirs. d. 16. The Plot + Hunchback int.

August -91
Tors. d. 1. President Fetch
Fre. d. 9. Dizzy Litter
Fre. d. 16. Trains, Boats and Planes
Lør. d. 17. Reggae Disco
Fre. d. 23. Euforica
Lør. d. 24. Trbngr
Fre. d. 30. Trust

September -91
Tors. d. 5. Mandebandet
Fre. d. 6. Crowded Caveheads + Put a Spell on you
Tors. d. 12. False Prophets + Kitty Litter
Lør. d. 14. Raincoat + Trust + A Bunch of Lonesome Heroes
Fre. d. 20. Band Full of Leroys + Bros. Grimm
Lør. d. 28. Extreme Feedback + Geronimo

Oktober -91
Tors. d. 3. Tom Selig
Lør. d. 5. Turtle Trio
Fre. d. 11. Splatter Disco
Lør. d. 12. Leather Strip + Hunchback Int.
Tors. d. 17. Raincoat
Lør. d. 19. Gadens parlament
Tors. d. 24. Starvation Army (US)
Fre. d. 25. Happy Harriet
Tors. d. 31. Skinyard + Boghandle

November -91
Fre. d. 1. Green Day + Dizzy in The Head
Lør. d. 2. No Sports
Fre. d. 8. Bros. Grimm + Loveland
Lør. d. 16. Monkeys With Tools + Deliverance
Fre. d. 22. Slængs
Lør. d. 23. Hunchback Int.

December -91
Tors. d. 5. Frogs of War + That's it
Fre. d. 6. Union Carbide
Fre. d. 13. Gargoyle + Motorpsycho
Søn. d. 22
Tors. d. 5. Frogs of War + That's it
Fre. d. 6. Union Carbide
Fre. d. 13. Gargoyle + Motorpsycho
Søn. d. 22. Mandebandet
Tirs. d. 24. Raincoats
Tirs. d. 31. Mandebandet

Koncerter 1990

Januar -90
Fre. d. 19. Syndflodens Sønner +Animal Control Division +Trust +Euforica
Tors. d. 25. Legendary Pink Dots (NL)

Februar -90
Fre. d. 9. Garden of Pleasures (D) + Apart
Tors. d. 15. Sink + Visions of Change
Fre. d. 16. Geronimo
Tirs. d. 20. Jungle

Marts -90
Fre. d. 2. Unity Squart + Subspicies(?)
Fre. d. 16. Kitty Litter
Fre. d. 23. Dreft
Tors. d. 29. Hells Kitchen (US) + Militant Mothers
Lør. d. 31. Israelvis (N)

April -90
Tors. d. 5. Nausea + Gargoyles
Fre. d. 6. X-streme Feedback
Lør. d. 7. Dreft
Ons. d. 11. Gargoyles + Syndflodens Sønner + Mandebandet
Fre. d. 20. Zabotage + Dirty Freak (Århus)
Tor. d. 26. Rastabirds (lok)
Fre. d. 27. Psychotic Youth

Maj -90
Tor. d. 3. The Wibes
Fre. d. 4. Swarbricks
Fre. d. 11. President fetch + Boghandle
Ons. d. 23. Vernon Walters + Rozende Roland
Fre. d. 25. Slasher
Tirs. d. 29. Gadens Parlament

Juni -90
Fre. d. 1. Invocator + Eagles Preach
Tirs. d. 26. Sink (UK) + Shudder to Think (US)

Juli -90
Fre

Juni -90
Fre. d. 1. Invocator + Eagles Preach
Tirs. d. 26. Sink (UK) + Shudder to Think (US)

Juli -90
Fre. d. 27. Kitty Litter Brand CatBoxfiller

August -90
Fre. d. 3. Geronimo + Kut Kuno
Tors. d. 9. Blyth Power + Salad from Atlantis
Fre. d. 17. Dizzy + Cosmic Cowboys
Fre. d. 24. Euforica
Tors. d. 30. Kina (I) + Kitty Litter + Dizzy
Fre. d. 31. Caragorgya + Syndflodens sønner

September -90
Lør. d. 8. Ugly Food + The Moor
Fre. d. 14. Br. Grimm
Søn. d. 23. Raincoat
Tirs. d. 25. Ravings + Cosmic Cowboys
Fre. d. 28. Boghandle + Gargoyles

Oktober -90
Tirs. d. 2. Hells Kitchen + Kut Kuno
Fre. d. 5. Invocator +Hysteria + Prestige(????)
Fre. d. 12. Rastabirds
Fre. d. 19. Swarbricks + Kut Kuno
Tors. d. 25. More Friends
Fre. d. 26. The Plot (NL)
Tirs. d. 30. Babalet + Rastabird

November -90
Tors. d. 1. Honnie Bee and the T-bones
Fre. d. 2. C & C
Ons. d. 7. Megacity 4
Tors. d. 8. Dagsværk: Flyv & De andre + ragnarock
Fre. d. 23. Leather Strip

December -90
Tors. d. 6. The Moor + System of Pain
Fre. d. 14. Holocaust
Lør. d. 15. Unity Squad
Fre. d. 21. Dizzy in the Head
Lør. d. 22. Well of souls

Koncerter 1989

Januar -89
Lør. d. 21. Fre. d. 21. Dizzy in the Head
Lør. d. 22. Well of souls

Koncerter 1989

Januar -89
Lør. d. 21. Mobile Horehouse
Tors. d. 26. Apocolypse
Fre. d. 27. President Fetch (Kbh)

Februar -89
Tors. d. 2. The Rest of The Boys
Lør. d. 4. 60'er Discotek
Lør. d. 11. Arittely
Tors. d. 16. Bushbeater (Lok)
Fre. d. 17. Sort Sol (På Skråen)

Marts -89
Fre. d. 3. Tide
Lør. d. 4. 60'er Diskotek
Ons. d. 8. Naked Pray (US)
Tirs. d. 21. Instigators + Sink (UK)

April -89
Lør. d. 1. 60'er Diskotek
Fre. d. 7. My sensitive kneecap + Trust
Fre. d. 14. Rigid Domain + Dessex + Atrocity
Søn. d. 16. So much Hate + Life But how to Live It
Ons. d. 26. Detonators (US) + Problem Child (Can)
Fre. d. 28. Psycotic youth

Maj -89
Tors. d. 4. Trashmetal (metalbands fra Esbjerg)
Fre. d. 5. Swarbricks
Lør. d. 6. Membranes
Fre. d. 12. Sliced Pimples + Extreme Feedback
Søn. d. 14. Gna Gna (Schweiz)
Tors. d. 18. Vanviddets Hussarer
Fre. d. 19. Dogs faced hermans
Tors. d. 25. Plot + Morzel Pronk
Fre. d. 26. Naked Raygun

Juni -89
Fre. d. 9. S.C..A (NL)

August -89
Søn. d. 13. Trains, Boats and Planes (Kbh)
Tors. d. 17. Ugly Food + Israelvis
Tirs. d. 22.(NL)

August -89
Søn. d. 13. Trains, Boats and Planes (Kbh)
Tors. d. 17. Ugly Food + Israelvis
Tirs. d. 22. Hards on (AUS)
Tors. d. 24. Lethal Gospel (US) + Syndflodens sønner

September -89
Fre. d. 1. Well of Souls
Fre. d. 7. master Fatman
Fre. d. 8. Stengte Dører (N) + Wigwam range (N)
Fre. d. 15. Geronimo + Gargoyle
Fre. d. 22. Dizzy + Extreme Feedback

Oktober -89
Tors. d. 19. Vernon Walters (NL) + Agen (BRD)

November -89
Tors. d. 2. Sliced Pimples + Invocators
Fre. d. 3. Bushbeater
Lør. d. 4. Saint Avery
Fre. d. 17. Swarbricks + 2 Questions Apart

December -89
Lør. d. 2. Poul Åge og Patrioterne (lok)

Koncerter 1988

Januar -88
Fre. d. 15. Frozen Eyes
Lør. d. 23. Metal Cross
Tors. d. 28. Sort Sol

Februar -88
Ons. d. 3. Sun Quartet(Gadeteater)
Fre. d. 5. Blech
Fre. d. 12. Slauerhoff (NL)
Lør. d. 13. Dreft
Lør. d. 20. Union Carbide
Fre. d. 26. Fire Engine (S)

Marts -88
Fre. d. 4. No Trouble Blues Band
Lør. d. 5. Funerals (Århus)
Fre. d. 25. The Tide

April -88
Lør. d. 9. Vernon Walthers (NL)
Tors. d. 28. Pelvis and the Hips

Maj -88
Lør. d. 7. Psycotich Youth
L -88
Lør. d. 9. Vernon Walthers (NL)
Tors. d. 28. Pelvis and the Hips

Maj -88
Lør. d. 7. Psycotich Youth
Lør. d. 14. Frozen Gigs (S)
Fre. d. 20. Pronto Rander

Juni -88
Tors. d. 2. Plot (NL)
Tors. d. 23. Sound Gallery

August -88
Lør. d. 13. My Sensitive Kneecap
Tirs. d. 23. Reggae-diskotek
Tirs. d. 30. Reggae-diskotek

September -88
Fre. d. 2. These Immortal Souls
Fre. d. 23. Psycotich Youth
Fre. d. 30. Slængs

Oktober -88
Lør. d. 1. Indigo
Lør. d. 8. The Tide
Lør. d. 22. Master Fatman and his freedom fighters
Fre. d. 28. Picnic

November -88
Fre. d. 4. Jay Walker
Ons. d. 9. Rapeman
Ons. d. 16. Matchbrothers
Fre. d. 18. No Trouble
Ons. d. 23. Entering
Lør. d. 26. Blech
Ons. d. 30. Blue Turtle

December -88
Tors. d. 1. Flaming Lips
Lør. d. 3. 60'er diskotek
Fre. d. 9. Cockpit Music
Lør. d. 10. Merry Mutants

Koncerter 1987

Januar -87
Fre. d. 30. Kultur weekend
Lør. d. 31. Kultur weekend

Februar -87
Tors. d. 5. Reggae-diskotek
Fre. d. 6. Emilst Gaddafis Revenger
Lør. d. 7. Rattus (SF) +Unity Squad (Lok)
Lør. d. 14. Psykolüde und die Astros
L&oslas
Fre. d. 6. Emilst Gaddafis Revenger
Lør. d. 7. Rattus (SF) +Unity Squad (Lok)
Lør. d. 14. Psykolüde und die Astros
Lør. d. 21. It's my head
Fre. d. 27. Folk with Poke

Marts -87
Ons. d. 4. The Little Folkband
Lør. d. 7. Picnic (Århus)
Fre. d. 13. Giraf (Lok)
Fre. d. 20. Detonators (US) +Instigators (UK) +Human Waste (Lok)
Tors. d. 26. Sandmen

April -87
Tors. d. 2. Reggae Festival
Lør. d. 4. Flux (Lemvig)
Fre. d. 10. Dreams Inc.
Tors. d. 16. Reggae diskotek
Lør. d. 18. Kurdisk Folkemusik
Tors. d. 23. Coma
Lør. d. 25. Boyant Blue
Tors. d. 30. Reggae Diskotek

Maj -87
Fre. d. 1. Raymen (D)
Lør. d. 2. Well of Souls (lok) +Giraf (lok) +Rhesus Negativ +Artless (US)
Fre. d. 8. Niels Lassen and his love Singers +Cat's Craddle
Lør. d. 9. Büld (lok) +Inca Babies (UK)
Fre. d. 15. Distant Dreamland
Lør. d. 23. Colera +Jerks in Jerusalem (Lok) +Scrambled eggs (d)
Lør. d. 30. Amp in cramp

Juni -87
Lør. d. 6. Sound Gallery
Søn. d. 7. Skeezicks & Emils
Fre. d. 12. The Gab (Århus)
Lør. d. 13. Thorsten Høeg
Fre. d. 19. Folk With Poke

Juli -87
Lør. d. 11. Indirect (NL)
Fre. d. 24. My Sensitive Kneecap

August -87
Juli -87
Lør. d. 11. Indirect (NL)
Fre. d. 24. My Sensitive Kneecap

August -87
Fre. d. 14. Taxidriver

September -87
Lør. d. 5. Åbent Hus
Fre. d. 11. Not Right Now (Århus)
Lør. d. 12. Festival Rosset (Lok) +Sound Gallery (UK/DK)
&& +John Alexanders (Scot) +My sensitive kneecap +Taxidriver
Fre. d. 18. Zig Zag & Corpus Mania (lok)
Lør. d. 19. Klamydia (kbh) +Abnoxius (kbh)
Fre. d. 25. Brians Hævnere
Man. d. 28. Wet Paint Theater
Tirs. d. 29. Nepturns Børn - teater

Oktober -87
Fre. d. 2. To Christine (Århus)
Lør. d. 3. Jay Walker (SCHW) +Jerks in Jerusalem
Tors. d. 8. Lethal Gospel (US)
Tors. d. 15. Mel & Shaky legs
Lør. d. 17. Rythm Pigs (US)
Fre. d. 23. The Tide(Kbh) +Missing Kissing
Lør. d. 31. Frozen eyes (S)

November -87

Fre. d. 6. NiHill (F)
Fre. d. 13. Caos U.K. (UK) + Seppo Goes To Hollocaust (N)

December -87
Tirs. d. 15. Aalborg Big Band

kalender

Arkiv